Η Στουτγκάρδη «χτύπησε» πρώτη και το ερώτημα είναι αν η Λεβερκούζεν θα αντιδράσει ξανά (video)

Πίσω στο σκορ η Λεβερκούζεν, μόλις για τρίτη φορά στη φετινή Bundesliga. Τις προηγούμενες δύο την… γλίτωσε. Τώρα;

Ο Φιούριχ «σοκάρει» τη Μπάγερ Λεβερκούζεν και λίγα λεπτά πριν τη λήξη του ημιχρόνου η Στουτγκάρδη παίρνει το προβάδισμα στην μεταξύ τους αναμέτρηση για την 14η αγωνιστική της Bundesliga.

Μία πρωτόγνωρη κατάσταση για την ομάδα που έχει «χτίσει» ο Τσάμπι Αλόνσο, καθώς την φετινή σεζόν στο γερμανικό πρωτάθλημα μόλις δύο ομάδες κατάφεραν να… πληγώνουν πρώτες την Λεβερκούζεν.

Πρώτη το κατάφερε η Μπάγερν Μονάχου, με τον Κέιν να βρίσκει δίχτυα μόλις στο 7ο λεπτό. Βέβαια σε εκείνη την αναμέτρηση οι «ασπιρίνες» επέστρεψαν στο παιχνίδιο και πήραν έστω τον βαθμό της ισοπαλίας με το τελικό σκορ να είναι 2-2,.

Την προηγούμενη αγωνιστική η Λεβερκούζεν δέχθηκε και πάλι πρώτη γκολ, αυτή την φορά από τη Ντόρτμουντ. Ο Αλόνσο, όμως και πάλι βρήκε τις απαραίτητες λύσεις και η ομάδα του απέφυγε ξανά την ήττα με τον Μπόνιφεϊς να ισοφαρίζει στο 79ο λεπτό σε 1-1, όπου ήταν και το τελικό σκορ.

Πλέον να δούμε αν απέναντι στη Στουτγκάρδη θα μπορέσει να… γλιτώσει και πάλι.