Ίντερ – Ουντινέζε 4-0: Με… μαγική εμφάνιση οι «νερατζούρι» πάτησαν και πάλι κορυφή (video)

Δεν έμεινε για πολύ στην δεύτερη θέση η Ίντερ, καθώς «διέλυσε» την Ουντινέζε και πήρε πάλι την πρωτιά (4-0, 09/12) στον βαθμολογικό πίνακα του ιταλικού πρωταθλήματος. Οι «νερατζούρι» φέτος δείχνουν αποφασισμένοι για τον τίτλο.

Η Ίντερ δεν αντιμετώπισε ιδιαίτερα προβλήματα απέναντι στην Ουντινέζε και σε ένα άνετο βράδυ πήρε άλλους τρεις βαθμούς που την πηγαίνουν και πάλι στην κορυφή του βαθμολογικού πίνακα της Serie A.

Με ένα «καταιγιστικό» φινάλε στο πρώτο ημίχρονο σκόραρε τρία γκολ… καθαρίζοντας από νωρίς την υπόθεση νίκη, με τον Λαουτάρο να βάζει στο τέλος το… κερασάκι στην τούρτα, για την 15η αγωνιστική του ιταλικού πρωταθλήματος (4-0, 09/12).

Ο Τσαλχάνογλου χάρισε το προβάδισμα στην ομάδα του με τρομερή εκτέλεση πέναλτι στο 37ο λεπτό.

Στο 42’ ο Ντιμάρκο με υπέροχο τελείωμα μέσα από την περιοχή έκανε εύκολα το 2-0.

Λίγο πριν τη λήξη του 45λεπτου, ο Τουράμ πήρε την μπάλα από τον Μικιταριάν και έγραψε το 3-0.

Σε μία τέτοια… γιορτή δεν θα μπορούσε να λείπει ο Λαουτάρο, με τον Αργεντινό με τρομερό σουτ να γράφει το τελικό 4-0.

Οι συνθέσεις του αγώνα:

Ίντερ (Σ. Ιντζάγκι): Ζόμερ, Μπίσεκ, Ατσέρμπι, Μπαστόνι, Νταρμιάν, Μπαρέλα, Τσαλχάνογλου, Μικίταριαν, Ντιμάρκο, Τουράμ, Μαρτίνες

Ουντινέζε (Τ. Κιόφι): Σιλβέστρι, Φερέιρα, Καμπαζέλ, Πέρες, Εμποζέλ, Σάμαρτζιτς, Γουάλας, Παγέρο, Ζεμούρα, Περέιρα, Λούκα