ΑΕΚ – Άρης 1-0: Τέταρτη ασίστ του Μάνταλου στο πρωτάθλημα, γκολ ο Βίντα και… λύτρωση στη μία ώρα! (video)

Εξαργυρώνει… επιτέλους την πίεση που ασκεί στα «καρέ» του Άρη η ΑΕΚ, σκοράρει στο 59ο λεπτό με τον Βίντα και ο Πέτρος Μάνταλος καταγράφει την τέταρτη ασίστ του στην τρέχουσα αγωνιστική περίοδο. Γκολ και 1-0 πριν τη συμπλήρωση μίας ώρας, μένει να δούμε αν οι Θεσσαλονικείς έχουν αντίδραση.

Έχει αναζητήσει το γκολ με κάθε τρόπο, έχει κάνει τα πάντα για να το βρει και τελικά, «λυτρώνεται» και ανταμείβεται για την προσπάθειά της η ΑΕΚ, η οποία προηγείται με 1-0 του Άρη από το 59ο λεπτό.

Όλα ξεκίνησαν από κόρνερ του Πέτρου Μάνταλου, σχεδόν 20 αγωνιστικά λεπτά μετά το εκπληκτικό του δοκάρι, με τον Έλληνα να «σημαδεύει» τον Βίντα και αυτόν να σκοράρει με κεφαλιά, στη δεξιά γωνία του Κουέστα.

Κάπως έτσι, η ΑΕΚ εξασφαλίζει πως δεν θα έχουμε την πρώτη «λευκή» ισοπαλία μεταξύ των δύο αντιπάλων, δύο χρόνια μετά, στην Αθήνα, και ο «αρχηγός» της καταγράφει την 4η φετινή του ασίστ σε επίπεδο Super League.