Βόλος – Ολυμπιακός 2-2: Απίθανο, τρελό ματς, ξανά πέναλτι, ισοφάριση και ακυρωμένο γκολ

Οι Βολιώτες παίρνουν εκ νέου το προβάδισμα, με άλλο ένα πέναλτι. Ο Ιμπόρα ήταν απρόσεκτος και ο Γκαρσία «εκτέλεσε» τον Πασχαλάκη, βάζοντας σε θέση… οδηγού την ομάδα του. Τρία λεπτά μετά όμως, ο Καλογερόπουλος έστειλε την μπάλα στη δική του εστία.

«Πανικός» επικρατεί στον Βόλο, με την τοπική ομάδα και τον Ολυμπιακό να έχουν λάβει μέρος σε ένα ματς… ροντέο.

Οι Βολιώτες πήραν το προβάδισμα με εύστοχη εκτέλεση πέναλτι του Γκαρσία στο 51ο λεπτό, μετά από απρόσεκτο μαρκάρισμα του Ιμπόρα.

Οι «ερυθρόλευκοι» απάντησαν γρήγορα με τον Καλογερόπουλο να διώχνει την μπάλα λανθασμένα, στέλνοντας την στα δίχτυα του Κόστιτς για το 2-2.

Ο Ολυμπιακός κατάφερε να πάρει το προβάδισμα με τον Μασούρα, αλλά το γκολ του Έλληνα διεθνή όμως ακυρώθηκε, καθώς ο Ελ Κααμπί συμμετείχε στη φάση από θέση οφσάιντ.