![Παρά την «πικρή» ήττα από την Μπράιτον, ολόκληρη η OPAP Arena καταχειροκρότησε την ΑΕΚ (video)](https://www.bnsports.gr/media/k2/items/cache/0fd6535ad74d94407f1f76df8251bbd6_XL.jpg)
Η ΑΕΚ πραγματοποίησε μία τρομερή εμφάνιση απέναντι στην Μπράιτον, αλλά οι Άγγλοι στο τέλος έφυγαν με τη νίκη (1-0, 30/11). Οι φίλοι της Ένωσης όμως, αναγνώρισαν και με το παραπάνω την υπερπροσπάθεια της ομάδας.
Μπορεί η ΑΕΚ να έχασε από την Μπράιτον για την 5η αγωνιστική των ομίλων του Europa League (1-0, 30/11), στην κατάμεστη OPAP Arena όμως, οι φίλοι της Ένωσης δεν σταμάτησαν να τραγουδούν.
Στο τελευταίο σφύριγμα της λήξης η απογοήτευση κυρίευσε τους ποδοσφαιριστές της ΑΕΚ, οι «κιτρινόμαυρες» κερκίδες όμως τους αποθέωσαν για την υπεράνθρωπη προσπάθεια τους.