Φράιμπουργκ – Ολυμπιακός 2-0: Έχουν να… ανέβουν βουνό οι «ερυθρόλευκοι», σκόραρε δύο φορές ο Γκρέγκοριτς (video)

Με τον Γκρέγκοριτς να σκοράρει δύο φορές μέσα σε πέντε λεπτά, η Φράιμπουργκ παίρνει από νωρίς το προβάδισμα κόντρα στον Ολυμπιακό.

Πολύ δύσκολα τα πράγματα για τον Ολυμπιακό στη Γερμανία. Η Φράιμπουργκ βρήκε δύο γκολ, στο 3ο λεπτό και στο 8ο λεπτό και έτσι πλέον το έργο των «ερυθρολεύκων» γίνεται πολύ δύσκολο.

Ο Έγγενσταϊν γύρισε την μπάλα στην περιοχή, βρίσκοντας τον Γκρέγκοριτς που με πλασέ νίκησε τον Πασχαλάκη για το 1-0, ενώ ο ίδιος λίγο αργότερα με κεφαλιά έπειτα από κόρνερ του Ντοάν, διπλασίασε τα τέρματα της ομάδας του.