Η Ίντερ είναι εδώ, ακόμη και αν είναι… αδιάφορη: Τρομερή ανατροπή, ισοφάρισε από 3-0! (video)

Η Ίντερ δεν λυγίζει ποτέ. Ή αν θέλετε καλύτερα…. Η Ίντερ δεν λυγίζει με τίποτα στην Πορτογαλία. Έκανε το 3-0 σε βάρος της, 3-3 απέναντι στην Μπενφίκα και έχει 20 λεπτά μπροστά της, για μία «μυθική» ανατροπή, αν και αδιάφορη…

Τι και αν είναι αδιάφορη; Η Ίντερ δεν εγκαταλείπει με τίποτα το ματς απέναντι στην Μπενφίκα και κατάφερε το 3-0 του πρώτου ημιχρόνου με την Μπενφίκα, να το κάνει 3-3, στην επανάληψη.

Μείωσε, σκόραρε δις σε σύντομο χρονικό διάστημα και αισίως, ο Τουράμ κέρδισε πέναλτι, το οποίο ανέλαβε να εκτελέσει ο Αλέξις Σάντσες.

Ο τελευταίος κρίθηκε εύστοχος από τα «11» βήματα, έκανε το 3-3 στο 72ο λεπτό και οι «νερατζούρι» παραμένουν για τα καλά στη διεκδίκηση της πρώτης θέσης του ομίλου τους.