Μπενφίκα - Ίντερ 3-2: Ντέρμπι από το πουθενά, οι «νερατζούρι» είναι ξανά εδώ! (video)

Με δύο γκολ, νωρίς στο δεύτερο ημίχρονο, η Ίντερ μείωσε σε 3-2 και ξαναμπήκε στο ματς.
Δεν καταθέτει τα «όπλα» η Ίντερ. Η Μπενφίκα φαίνοταν να καθαρίζει το παιχνίδι από το πρώτο ημίχρονο, με το χατ τρικ του Ζοάο Μάριο, όμως οι «νερατζούρι» δε θα άφηναν το ματς στην τύχη του.

Στο 51ο λεπτό ο Αρναούτοβιτς, με κοντινή προβολή, έβαλε ξανά την Ίντερ στο παιχνίδι, υπενθυμίζοντας στους Πορτογάλους ότι δε θα είναι εύκολη λεία.

Επτά λεπτά αργότερα, ο Φρατέζι τελείωσε με βολέ στην κίνηση τη σέντρα του Ατσέρμπι, «καρφώνοντας» τη μπάλα στα δίχτυα του Τρούμπιν για το 3-2.

Μένει να δούμε αν θα υπάρξει συνέχεια, και θα καταφέρει η Ίντερ να κάνει μια εντυπωσιακή ανατροπή από το πουθενά.