Η Άρσεναλ «διαλύει» τη Λανς: Γκολ ανά… 3,5 λεπτά, τέσσερις διαφορετικοί σκόρερ! (video)

Απίθανη εμφάνιση της Άρσεναλ απέναντι στη Λανς, 4-0 πριν από τη συμπλήρωση μισής ώρας και οι «κανονιέρηδες» βρίσκονται ήδη στην επόμενη φάση του Champions League.

Πρόκειται για τη μοναδική ομάδα που την είχε κερδίσει φέτος σε επίπεδο κορυφαίας διασυλλογικής διοργάνωσης. Η Λανς το έκανε στη Γαλλία και θεωρούσε πως η ιστορία μπορεί να επαναληφθεί και στο Βόρειο Λονδίνο απέναντι στην Άρσεναλ.

Ωστόσο, οι «κανονιέρηδες» θέλησαν σε… 28 λεπτά να δείξουν πως αυτό δεν είναι καν εφικτό, σκοράροντας τέσσερις φορές σε 14 λεπτά.

Στο 13’ ο Χάβερτς άνοιξε το σκορ, βρίσκοντας δίχτυα για δεύτερο διαδοχικό ματς, για να έρθει ο Ζεσούς και να τελειώσει με απίθανο τρόπο στο 21’ τη φάση, για το 2-0 της ομάδας του.

Ο Μπουκάγιο Σάκα έκανε το 3-0 μόλις στο 23’, έπειτα από σουτ του Μαρτινέλι, ενώ ο Βραζιλιάνος ανέβασε τον δείκτη του σκορ στο 4-0, στο 27’.