Το απόλυτο κοντράστ συναισθημάτων: Ο Σιμεόνε πανηγύρισε για τον γιο του και το γκολ στη Μαδρίτη για… 60 δευτερόλεπτα! (video)

Ο Σιμεόνε πανηγύριζε, ο γιος του είχε «πληγώσει» τη Ρεάλ στη Μαδρίτη και προτού καθίσει ξανά στον… καναπέ του, η «Βασίλισσα» ισοφάρισε. Τι κοντράστ συναισθημάτων…

Τρομερή εξέλιξη στην αναμέτρηση της Ρεάλ Μαδρίτης με τη Νάπολι, μόλις 11 λεπτά μετά το ξεκίνημα της συνάντησης, με τους φιλοξενούμενους να ανοίγουν το σκορ στο 9ο λεπτό, αλλά 120 δευτερόλεπτα αργότερα, να ισοφαρίζονται.

Το ιδιαίτερο της υπόθεσης είναι πως το σκορ στη Μαδρίτη άνοιξε ο γιος του «Τσόλο» Σιμεόνε. Ο Τζιοβάνι Σιμεόνε έκανε το 1-0, αλλά προτού ο πατέρας του ηρεμήσει από τη… χαρά και την ικανοποίηση που πήρε, «σοκαρίστηκε».

Και αυτό διότι η «Βασίλισσα» έκανε το 1-1 με τη… σέντρα, έπειτα από απίθανη ενέργεια και τρομερό τελείωμα του Ροντρίγκο.