Ο Ζιρού του... 91% το έχασε, ο Ρόις το έβαλε και η Ντόρτμουντ «σόκαρε» τη Μίλαν! (video)

Δύο πέναλτι στο πρώτο δεκάλεπτο; Κι όμως, γίνεται και σε ματς του Champions League! Μόνο που ο Ολιβιέ Ζιρού, απέτυχε εκεί που... πέτυχε ο Μάρκο Ρόις. Κι ας έχει εξωπραγματικό ποσοστό στις εκτελέσεις πέναλτι!
Με το πόδι κολλημένο στο... γκάζι ξεκίνησαν Μίλαν και Μπορούσια Ντόρτμουντ, στη μεταξύ τους αναμέτρηση στο Σαν Σίρο, για την 5η αγωνιστική του Champions League.

Μόλις στο 6ο λεπτό, οι «ροσονέρι» είχαν την ευκαιρία να βρουν δίχτυα. Ο Ζιρού, όμως, νικήθηκε από τον Κόμπελ και έχασε πέναλτι μόλις για τρίτη φορά, σε 35 εκτελέσεις στην καριέρα του! Και παρά αυτήν την κακή στιγμή, το ποσοστό ευστοχίας του έμεινε πάνω από το 90%!

Τέσσερα λεπτά αργότερα (10'), το έργο έπαιξε σε επανάληψη, αλλά στην απέναντι πλευρά και με το αντίθετο φινάλε!

Η Ντόρτμουντ κέρδισε πέναλτι, ο Ρόις το εκτέλεσε, σκόραρε και το 1-0 για τους Γερμανούς, ήταν γεγονός, παγώνοντας την έδρα των Ιταλών.