Η Ρέιντζερς «γλύτωσε» στο 90+4' από την Αμπερντίν! (video)

Η αντίπαλος του ΠΑΟΚ κρατούσε τη νίκη έως το τέταρτο λεπτό της παράτασης, αλλά εν τέλει, έμεινε στο 1-1 (26/11) απέναντι στη Ρέιντζερς.
Μία... ανάσα από την ήττα έφτασε η Ρέιντζερς, μετά από οκτώ ματς σερί. Εν τέλει, η Αμπερντίν αρκέστηκε στον βαθμό της ισοπαλίας.

Η αντίπαλος του ΠΑΟΚ, στους ομίλους του Europa Conference League, πήρε το προβάδισμα στην έδρα της, μόλις στο 11ο λεπτό με τον Μιόβσκι. Κρατούσε το τρίποντο έως στο 90+4', αλλά το εύστοχο πέναλτι του Ταβερνίερ, διαμόρφωσε το 1-1 ως τελικό σκορ, της μεταξύ τους αναμέτρησης, για την 14η αγωνιστική του πρωταθλήματος της Σκωτίας.

Κάπως έτσι, η Αμπερντίν παρέμεινε χαμηλά στον βαθμολογικό πίνακα, στους 13 βαθμούς, και μόλις στο +3 από την τελευταία (12η) θέση.