Ολυμπιακός – Παναιτωλικός 1-1: O Χατζηθεοδωρίδης «πάγωσε» το άδειο Καραϊσκάκης, αλλά ο... Οικονόμου ισοφάρισε άμεσα (video)

Στο άδειο Γεώργιος Καραϊσκάκης ο Παναιτωλικός πήρε το προβάδισμα χάρη στο γκολ του Χατζηθεοδωρίδη. ΟΈσε όμως, με τη βοήθεια του Οικονόμου έφερε γρήγορα το ματς στα ίσα.

Ολυμπιακός και Παναιτωλικός δίνουν «μάχη» στο άδειο, λόγω τιμωρίας, Γεώργιος Καραϊσκάκης για την 12η αγωνιστική της Stoiximan Super League.

Στο 13ο λεπτό λάθος του Μπιέλ και οι Αγρινιώτες βγήκαν στην αντεπίθεση, με τον Χατζηθεοδωρίδη να ολοκληρώνει ιδανικά για το 1-0.

Ο Έσε απάντησε γρήγορα για τους Πειραιώτες, με ένα μακρινό σουτ το οποίο μετά από κόντρα πάνω στο Οικονόμου, μπέρδεψε τον Καπίνο και κατέληξε στα δίχτυα του, για το 1-1 στο 17ο λεπτό.