Κάτι περισσότερο από μία ντρίμπλα: Η έμπνευση των προκριματικών ανήκει στον Τροσάρ! (video)

Απίθανη έμπνευση, μαγική εκτέλεση, η ντρίμπλα των προκριματικών του EURO 2024. Λεάντρο Τροσάρ, τι έκανες;

Ουδείς μπορεί να μπει στη διαδικασία να σχολιάσει το ματς του Βελγίου με το Αζερμπαϊτζάν, μετά την ευρεία νίκη με 5-0 των γηπεδούχων.

Ήταν εύκολο, πρόκειται για ένα ματς που δεν επιδέχεται ιδιαίτερη κριτική, η ομάδα του Ρομέλου Λουκάκου δεν συγκρινόταν με τους φιλοξενούμενους και ο νυν φορ της Ρόμα, σημείωσε τέσσερα γκολ στο πρώτο ημίχρονο.

Το τελικό αποτέλεσμα διαμόρφωσε ο Λεάντρο Τροσάρ, αλλά η αλήθεια είναι πως το σημαντικότερο όλων, είναι η ντρίμπλα που «σκαρφίστηκε» στο δεύτερο ημίχρονο.

Μία απίθανη κίνηση, που θύμισε στο φίλαθλο ποδοσφαιρικό κοινό, κάτι από… skateboard.