Απίθανος Λουκάκου, «διέλυσε» το Αζερμπαϊτζάν με... καρέ σε 20 λεπτά! (video)

Τρομερός Ρομέλου Λουκάκου! Ο Βέλγος επιθετικός σημείωσε «καρέ» τερμάτων, στον αγώνα των «Κόκκινων Διαβόλων» κόντρα στο Αζερμπαϊτζάν, καθαρίζοντας μόνος του τη νίκη πρωτιάς στον 6ο όμιλο.

Ένας Ρομέλου Λουκάκου απ’ τα παλιά, έκανε σμπαράλια την άμυνα του Αζερμπαϊτζάν. Ο επιθετικός της Ρόμα «πυροβόλησε» τέσσερις φορές, σε διάστημα 20 λεπτών, και σημείωσε «καρέ» από το πρώτο ημίχρονο της αναμέτρησης.

Η αρχή έγινε στο 17ο λεπτό, με σεντερφορίσια κίνηση και κεφαλιά στη γωνία του τερματοφύλακα των Αζέρων.

Εννέα λεπτά αργότερα, ο Καστάν του έστρωσε τη μπάλα μέσα στην περιοχή, με τον επιθετικό των Βέλγων να πετυχαίνει ένα εύκολο γκολ για το 2-0.

Το χατ τρικ ολοκληρώθηκε στο 30ο λεπτό, με ένα «κλασικό» γκολ Λουκάκου, ξανά με κεφαλιά.

Όμως, ο Βέλγος επιθετικός δε σταμάτησε εκεί, καθώς στο 40ο λεπτό εκμεταλλεύτηκε την ασίστ του Μανγκαλά, πέτυχε και 4ο (!) τέρμα με σουτ από κοντά.