Μετά τη Φράιμπουργκ το… χάος: «Γκέλα» η Μπάτσκα Τόπολα στην έδρα της από την Βοϊβοντίνα

Η τέταρτη θέση, στην οποία βρίσκεται η Μπάτσκα Τόπολα στο πρωτάθλημα, δεν πρέπει να θεωρείται δεδομένη, αφού η Βοϊβοντίνα πλησιάζει επικίνδυνα μετά την επικράτησή της με 2-1.

Η αντίπαλος του Ολυμπιακού στο Europa League, Μπάτσκα Τόπολα, απώλεσε την ευκαιρία να αυξήσει τη διαφορά της από την 4η θέση της βαθμολογίας του σερβικού πρωταθλήματος, μετά την εντός έδρας ήττα της με 1-2 από τη Βοϊβοντίνα.

Το ματς κρίθηκε στο πρώτο ημίχρονο, με την γηπεδούχο να παίρνει το προβάδισμα στα πρώτα δευτερόλεπτα χάρη σε γκολ του Τσίρκοβιτς.

Ωστόσο, οι φιλοξενούμενοι έβγαλαν γρήγορα αντίδραση, με τον Ραντούλοβιτς να ισοφαρίζει στο 19’ και στην συνέχεια να ολοκληρώνει την ανατροπή σκοράροντας δέκα λεπτά αργότερα.