Βιγιαρεάλ – Αθλέτικ Μπιλμπάο 2-3: Ξύπνησε αργά το «κίτρινο υποβρύχιο»!

Επιστροφή στις ήττες, μετά από δύο νίκες σε πρωτάθλημα και κύπελλο, για το «Κίτρινο Υποβρύχιο» με 2-3 από την Αθλέτικ Μπιλμπάο, στο Estadio de la Ceramica στο πλαίσιο της 12ης αγωνιστικής της La Liga το βράδυ της Κυριακής (05/11).

Η αντίπαλος του Παναθηναϊκού στο Europa League πλήρωσε το κάκιστο πρώτο της ημίχρονο, στο οποίο δέχθηκε 3 γκολ, το πρώτο μόλις στο 2' από τον Ρουίζ ντε Γκαλαρέτα και στο 22' και 30' από τους Νίκο και Ινιάκι Γουίλιαμς αντίστοιχα.

Η ομάδα του Ερνέστο Βαλβέρδε έριξε τους ρυθμούς της στο δεύτερο ημίχρονο αλλά η Βιγιαρεάλ άργησε πολύ να πάρει ρυθμό, και δεν πρόλαβε να πάρει έστω κάτι από το ματς, αφού το ματς τέλειωσε 2-3, με γκολ του κατά πολύ καλύτερού της παίκτη, Ζεράρ Μορένο στο 86' και του Σέρλοθ ένα λεπτό αργότερα.