Νίκη… ανάσα για την Μπάτσκα Τόπολα μετά από 50 μέρες!

Επιτέλους νίκη για την Μπάτσκα Τόπολα (05/11, 2-0) απέναντι στην επίσης γνώριμη, Τσουκαρίτσκι, μετά από 50 μέρες και 9 ματς χωρίς νίκη

Σημαντική νίκη ψυχολογίας για την Μπάτσκα Τόπολα με 2-0 (05/11) στην έδρα της Τσουκαρίτσκι για τη 14η αγωνιστική του πρωταθλήματος Σερβίας (05/11), με την αντίπαλο του Ολυμπιακού στο Europa League να καταφέρνει να πάρει νίκη μετά από περίπου 2 μήνες και 9 ματς, με 5 ισοπαλίες και 4 ήττες, σε όλες τις διοργανώσεις.

Σε ένα γενικά μοιρασμένο παιχνίδι, η Τόπολα άνοιξε το σκορ στο 23ο λεπτό με γκολ του Τσίρκοβιτς, μετά από ασίστ του Τσάλουσιτς, με τον Σβέτκοβιτς να διπλασιάζει τα τέρματα της ομάδας του στο 83ο λεπτό.

Με τη νίκη της αυτή, η Τόπολα παρέμεινε στην τρίτη θέση της βαθμολογίας, 8 πόντους μακριά από την πρωτοπόρο Παρτιζάν, έχοντας και ένα ματς περισσότερο, ενώ η Τσουκαρίτσκι παρέμεινε πέμπτη στην κατάταξη του Σερβικού πρωταθλήματος.