Λαμία – Παναθηναϊκός 0-1: Μλαντένοβιτς στις… αράχνες και προβάδισμα οι «πράσινοι» (video)

Πολύ όμορφο γκολ πέτυχε ο Μλαντένοβιτς για τον Παναθηναϊκό στη Λαμία και έδωσε προβάδισμα στους φιλοξενούμενους στο πρώτο ημίχρονο.

Ανάπτυξη από τα δεξιά με τον Μαντσίνι να πατάει περιοχή βρήκε ο Παναθηναϊκός στο 31ο λεπτό, με τον Αργεντινό να γυρνάει την μπάλα στην περιοχή για τον Τσέριν, αλλά ο Σλοβένος δεν κατάφερε να πιάσει την μπάλα. Ο Φίλιπ Μλαντένοβιτς όμως ερχόταν με φόρα από την άμυνα και πήρε την μπάλα, κοντρόλαρε πήρε τον χρόνο που χρειαζόταν και επιχείρησε ένα σουτ έξω από την περιοχή, το οποίο κατέληξε στις… αράχνες της εστίας και έκανε το 1-0 για τους φιλοξενούμενους.