Τεταμένο το κλίμα στη Μίλαν: Ο Λεάο τα έβαλε με τον Πιόλι για την αλλαγή του! (video)

Έξαλλος ήταν ο Ράφαελ Λεάο με τον προπονητή του Στέφανο Πιόλι, όταν ο Ιταλός τον έκανε αλλαγή στο ντέρμπι με τη Νάπολι.

Σε ένα ματς που όλα πήγαιναν κατ’ ευχήν για τη Μίλαν, με το σκορ ημιχρόνου να είναι στο 2-0, η Νάπολι αντέδρασε και πήρε την ισοπαλία (2-2, 29/10).

Τα προβλήματα στο Μιλάνο όμως δεν περιορίζονται μόνο στους δύο χαμένους βαθμούς, αλλά και στην εσωστρέφεια που έχει αρχίσει να δημιουργείται.

Στο 81ο λεπτό ο Γιόβιτς πέρασε στον αγωνιστικό χώρο στην θέση του Λεάο. Ο Πορτογάλος μόνο ευχαριστημένος δεν ήταν για την αλλαγή αυτή, κάτι που δεν έκρυψε από τον προπονητή του.

Όταν έφτασε στον πάγκο του ζήτησε τον λόγω με έντονο ύφος, με τον Ιταλό απλώς να του δείχνει που να καθίσει.