Δεν σταματάει να σκοράρει ο Παυλίδης και το… κυνήγι του Κρόιφ συνεχίζεται (video)

Άλλη μία αγωνιστική στην Ολλανδία, άλλο ένα γκολ από τον Βαγγέλη Παυλίδη, που σκοράρει για 10ο συνεχόμενο παιχνίδι στην Eredivisie.

Η αναμέτρηση της Άλκμααρ με την Ναϊμέγκεν διακόπηκε εξαιτίας της κατάρρευσης του Μπας Ντοστ στον αγωνιστικό χώρο στο 91ο λεπτό, με το παιχνίδι στην συνέχεια να ματαιώνετε.

Οι γηπεδούχοι στην διάρκεια του αγώνα έχαναν με 2-0, μέχρι ο Βαγγέλης να τους ξανά βάλει στο παιχνίδι στο 57ο λεπτό της αναμέτρησης για το 2-1. Το σκορ παρέμεινε έτσι μέχρι ο διαιτητής να στείλει τις δύο ομάδες στα αποδυτήρια.

Ο Παυλίδης σκόραρε το 14ο γκολ στο πρωτάθλημα, ενώ έχει βρει δίχτυα σε κάθε μία από τις 10 πρώτες αγωνιστικές στην Eredivisie.

Το κυνήγι του Γιόχαν Κρόιφ συνεχίζεται, καθώς ο «Ιπτάμενος Ολλανδός» είχε φτάσει μέχρι τις πρώτες 14.