Ακάθεκτος ο Σπόραρ με την Σλοβενία: Κερδισμένο πέναλτι και ασίστ μέσα σε λίγα λεπτά (video)

Ο Άντραζ Σπόραρ επιβεβαιώνει την καταπληκτική κατάσταση στην οποία βρίσκεται με την Εθνική Σλοβενίας και την φέρνει πιο κοντά στην τελική φάση του Euro 2024.

Η Σλοβενία προηγείται στο ημίχρονο με 2-0 έναντι της Φινλανδίας για τα προκριματικά του Euro 2024 και έχει θέσει… βάσεις νίκης, δια χειρός Άντραζ Σπόραρ.

Ο επιθετικός του Παναθηναϊκού είναι σε απίστευτη φόρμα με την χώρα του και κέρδισε πέναλτι στο 16’, που μετέτρεψε σε γκολ ο Μπέντζαμιν Σέσκο, ενώ του έβγαλε και ασίστ στο 28’ για το δεύτερο τέρμα.

Έτσι, ο Σπόραρ φτάνει τα 3 γκολ και τις 3 ασίστ σε 5 ματς στην προκριματική φάση και στέλνει την Σλοβενία στην κορυφή του 8ου ομίλου προσωρινά!