ΑΕΚ – Παναιτωλικός 2-0: Οι Βίντα και Ρότα δίνουν… φτερά στην «Ένωση» από το πρώτο ημίχρονο (video)

Την λύση έδωσε και πάλι ο Βίντα στην ΑΕΚ όπως και πριν λίγες ημέρες απέναντι στον Άγιαξ, μέχρι ο Ρότα να κάνει το 2-0 μόλις δύο λεπτά μετά.

Μέσα σε δύο λεπτά η ΑΕΚ φαίνεται να βάζει γερές βάσεις για τη νίκη στην αναμέτρηση με τον Παναιτωλικό για το εξ αναβολής παιχνίδι της Stoiximan Super League.

Στο 34ο λεπτό ο Ελίασον από κόρνερ βρήκε τον Βίντα μέσα στην περιοχή και ο Κροάτης «κάρφωσε» την μπάλα στα δίχτυα με κεφαλιά για το 1-0.

Πριν ακόμα κοπάσουν οι πανηγυρισμοί ο Ελίασον με μία πάσα μισό γκολ έχρησε σκόρερ τον Ρότα που απλώς την... έσπρωξε στα δίχτυα για το 2-0 στο 36’.