Γιουβέντους – Τορίνο 2-0: Άργησαν, αλλά πήραν το «Derby della Mole» οι παίκτες του Αλέγκρι (video)

Η Γιουβέντους πήρε το ντέρμπι του Τορίνο επικρατώντας με 2-0 επί της ομάδας του Ιβάν Γιούριτς (7/10). Δύο ακυρωμένα γκολ για την ομάδα των «νερατζούρι» με τους Γκάτι και Μίλικ να… σώζουν την κατάσταση στο 2ο ημίχρονο.

Στο 6ο λεπτό ο Μόιζε Κιν έστειλε την μπάλα στα δίχτυα αλλά το γκολ του, ακυρώθηκε καθώς βρισκόταν εκτεθειμένος.

Στο 47ο λεπτό, και ο Φεντερίκο Γκάτι βρήκε τον δρόμο προς το τέρμα ωστόσο δεν είχε κανένα αποτέλεσμα η προσπάθειά του διότι ο VAR υπέδειξε οφσάιντ.

Άκαρπες οι προσπάθειες των «μπιανκονέρι» να προηγηθούν στο σκορ απέναντι σε μία Τορίνο που δεν είχε καν απειλήσει. Μετά την ακύρωση του δεύτερου γκολ, ο 25χρονος Ιταλός έστειλε την μπάλα στο κέντρο της εστίας του ΜιλίνκοβιτςΣάβιτς.

Στο 62’ ο Αρκάντιους Μίλικ πήρε μία κεφαλιά μέσα στην περιοχή και σκόραρε για το τελικό 2-0.