Ίντερ – Μπολόνια 2-2: Οι «ροσομπλού»… ξύπνησαν και ισοφάρισαν την ομάδα του Ιντζάγκι (video)

Η Ίντερ υποδέχθηκε την Μπολόνια στο «Τζουζέπε Μεάτσα» για την 8η αγωνιστική της Serie A (7/10). Οι «νερατζούρι» πήραν ένα γρήγορο προβάδισμα έχοντας σημειώσει δύο γκολ μέσα στο πρώτο 15λεπτό, στη συνέχεια όμως οι φιλοξενούμενοι ανέκαμψαν και ισοφάρισαν για το τελικό 2-2.

Στο 11’, ο Ατσέρμπι μετά από κόρνερ του Τσαλχάνογλου έστειλε την μπάλα με κεφαλιά εντός της εστίας των αντιπάλων για το 1-0. Πριν τη συμπλήρωση του πρώτου τέταρτου, η ομάδα του Σιμόνε Ιντζάγκι βρέθηκε να προηγείται με διαφορά δύο γκολ.

Ο Λαουτάρο Μαρτίνες βρήκε δίχτυα για το 2-0 στο 13’ με ένα άπιαστο σουτ, ύστερα από ασίστ του Τουράμ.

Η Μπολόνια μείωσε στο 19ο λεπτό με τον Ορσολίνι, ο οποίος νίκησε τον Ζόμερ για το 2-1.

Το γκολ της ισοφάρισης ήρθε στο 52ο λεπτό από τον Ζίρκζεϊ, ο οποίος ευστόχησε με σουτ από το όριο της περιοχής, διαμορφώνοντας το τελικό 2-2.