Συνεχίζει αήττητη η Ρεν στη Ligue 1, ξεπερνώντας με άνεση το «εμπόδιο» της Ναντ

Εύκολη νίκη με 3-1 για τη Ρεν, στην εντός έδρας αναμέτρηση με τη Ναντ, συνεχίζοντας αήττητη στη Ligue 1.

Τη δεύτερη νίκη της στο γαλλικό πρωτάθλημα σημείωσε η Ρεν, αντίπαλος του Παναθηναϊκού στο Europa League, καθώς επικράτησε με 3-1 της Ναντ για την 7η αγωνιστική της Ligue 1. Κάπως έτσι, διατήρησε το αήττητό της στο φετινό πρωτάθλημα.

Το σκορ άνοιξε ο Μποριζό στο 6ο λεπτό, αλλά ο Κιριβέλα βρήκε απάντηση στο 45’ για τους φιλοξενούμενους, φέρνοντας το ματς σε ισορροπία. Ο Ντουέ έκανε το 2-1 στο 73’, για να δώσει εκ νέου προβάδισμα στη Ρεν, ενώ η κόκκινη που δέχθηκε ο Μοχάμεντ της Ναντ στο 77’, έδειξε να κρίνει οριστικά την αναμέτρηση.

Το «κερασάκι» στην τούρτα έβαλε στο έκτο λεπτό των καθυστερήσεων ο Καλιμουέντο, γράφοντας το τελικό 3-1.