Ίντερ – Σασουόλο 1-2: Λάθος ο Ζόμερ, «σουτάρα» ο Μπεράρντι και το απόλυτο… απειλείται (video)

Η Σασουόλο έχει μπει… φουριόζα στο δεύτερο μέρος και πάει να «χαλάσει» το απόλυτο της Ίντερ στη Serie A μέσα σε 10 λεπτά.

Η ωραία ενέργεια του Ντένζελ Ντάμφρις από τις καθυστερήσεις του ημιχρόνου, είχε βάλει σε θέση οδηγού την Ίντερ (1-0), όμως το δεύτερο μέρος είναι ένας επιθετικός μονόλογος της… Σασουόλο!

Οι φιλοξενούμενοι μέσα σε ένα δεκάλεπτο κατάφεραν να γυρίσουν το ματς… τούμπα, ισοφαρίζοντας αρχικά με τον Νεντίμ Μπαϊράμι, αφού ο Γιαν Ζόμερ δεν μπόρεσε να συγκρατήσει την μπάλα (54’).

Και η απόλυτη ανατροπή, ήρθε στο 63ο λεπτό, όταν ο Ντομένικο Μπεράρντι από δημιουργός «ντύθηκε» σκόρερ και με ένα φανταστικό σουτ «κάρφωσε» την μπάλα στη γωνία του Ελβετού τερματοφύλακα.