Ατλέτικο – Ρεάλ 2-1: Ο... κεραυνός του Κρόος ξαναβάζει τη «Βασίλισσα» στο ματς! (video)

Πριν καλά-καλά συνειδητοποιήσει τι συμβαίνει, η Ρεάλ Μαδρίτης βρέθηκε πίσω στο σκορ με 2-0 από την Ατλέτικο, αλλά ο Τόνι Κρόος «μίλησε» την κρίσιμη στιγμή για να μειώσει πριν το ημίχρονο!

«Πάρτι» έκανε στο πρώτο 20λεπτο η Ατλέτικο με την άμυνα της Ρεάλ Μαδρίτης. Οι «ροχιμπλάνκος» υποδέχονται τη μισητή αντίπαλο και βρέθηκαν να προηγούνται από νωρίς με 2-0!

Ο Μοράτα άνοιξε το σκορ στο 4’ με κοντινή κεφαλιά, έπειτα από φανταστική σέντρα του Λίνο, για να έρθει στο 18’ ο Γκριζμάν και να διπλασιάσει τα τέρματα της ομάδας του Ντιέγκο Σιμεόνε.

Ο Σαούλ σέντραρε από αριστερά και ο Γάλλος με φαλτσαριστή κεφαλιά νίκησε τον Κέπα για το 2-0!

Στο 35’ η Ρεάλ, όμως, απάντηση με μία… οβίδα του Τόνι Κρόος που έγραψε το 2-1.