Βόλος – Αστέρας Τρίπολης 0-2: Προβάδισμα... νίκης για τους Αρκάδες με Μιριτέλο και Γκρόζντανιτς! (video)

Μόλις στο 7ο λεπτό άνοιξε το σκορ ο Αστέρας Τρίπολης στο Πανθεσσαλικό στάδιο κόντρα στον Βόλο, για να κάνει το 2-0 στο 22' με τον Γκρόζντανιτς!

Πριν συμπληρωθεί το πρώτο δεκάλεπτο του παιχνιδιού στο Πανθεσσαλικό στάδιο, ο Αστέρας Τρίπολης κατάφερε να βρει δίχτυα κόντρα στον Βόλο, για να πάρει το προβάδισμα με 1-0.

Στο 7’, ο Ασλανίδης προσπάθησε να απομακρύνει, αλλά ο Μιριτέλο έπιασε ένα πολύ δυνατό σουτ για να ανοίξει το σκορ υπέρ των Αρκάδων!

Στο 22', ο Γκρόζντανιτς με καρφωτή κεφαλιά, έγραψε το 2-0 για τον Αστέρα Τρίπολης!