Μονακό – Νις 0-1: Buzzer-beater του Μπογκά και πρωτιά στη Ligue 1!

Πήγε στην κορυφή της Ligue 1 η Νις, αφού κέρδισε με 1-0 στην έδρα της Μονακό, χάρη στο τέρμα του Μπογκά στο πρώτο λεπτό των καθυστερήσεων!

Σπουδαίο «διπλό» για τη Νις στην έδρα της Μονακό, που τη στέλνει αυτή τη στιγμή ως μόνη πρώτη στη Ligue 1! Ο Μονεγάσκοι «πλήρωσαν» τις χαμένες ευκαιρίες τους, με το τέρμα του Μπογκά στο πρώτο λεπτό των καθυστερήσεων να δίνει τη νίκη με 1-0 στους φιλοξενούμενους, στην 6η αγωνιστική του γαλλικού πρωταθλήματος.

Οι γηπεδούχοι είχαν δύο τεράστιες στιγμές για να ανοίξουν το σκορ, αλλά ο Μπαλογκάν δεν μπόρεσε να στείλει την μπάλα στα δίχτυα από το σημείο του πέναλτι και μάλιστα εις διπλούν (11’, 55’)!

Αυτό τελικά εκμεταλλεύτηκε η Νις στις καθυστερήσεις του αγώνα, με τον Μπογκά να σημειώνει buzzer-beater στο 90+1’, για να γράψει το τελικό 0-1.