Σέριφ Τιρασπόλ – Ρόμα 0-1: Ο Παρέδες πέρασε στο ματς ως αλλαγή και έδωσε προβάδισμα στους «τζιαλορόσι» (video)

Ο Ρενάτο Σάντσες προκάλεσε προβληματισμό στον Ζοζέ Μουρίνιο καθώς χρειάστηκε να αντικατασταθεί στο 20ο λεπτό από τον Παρέδες, με τον Αργεντίνο να σκοράρει για το 1-0 των Ρωμαίων πριν το τέλος του πρώτου ημιχρόνου.

Η ομάδα της Ρόμα μπορεί να μέτρησε μία σοβαρή απώλεια, με τον Ρενάτο Σάντσες να βγαίνει από το παιχνίδι έχοντας αισθανθεί ενοχλήσεις, ωστόσο ο Μουρίνιο δεν προβληματίστηκε ιδιαίτερα καθώς ο αντικαταστάτης του Πορτογάλου έδωσε προβάδισμα στην ομάδα του λίγο πριν την ανάπαυλα (45+4’).

Ο Λεάντρο Παρέδες εκτέλεσε ένα φάουλ το οποίο βρήκε σε αντίπαλο αμυντικό και κατέληξε εντός της εστίας των γηπεδούχων, κάνοντας το 1-0 υπέρ της Ρόμα.