Σαχτάρ Ντόνετσκ - Πόρτο 1-3: «Μονόλογος» του Γκαλένο, με προσωρινή… παρεμβολή από τον Κέλσι (video)

Μέσα σε ένα μισάωρο Σαχτάρ και Πόρτο πέτυχαν τέσσερα γκολ «κλέβοντας» προς το παρόν τις εντυπώσεις της βραδιάς.

Σαχτάρ Ντόνετσκ και Πόρτο μάχονται με… νύχια και δόντια στην πρεμιέρα του φετινού Champions League.

Ο Γκαλένο στο 8ο λεπτό έβαλε τους Πορτογάλους μπροστά στο σκορ, εκμεταλλευόμενος την αδράνεια της αντίπαλης άμυνας.

Οι Ουκρανοί χρειάστηκαν μόλις 5 λεπτά για να ισοφαρίσουν. Ο Κέλσι στο 13’ «εκτέλεσε» με τον καλύτερο δυνατό τρόπο τον αντίπαλο κίπερ μετά την πάσα του Κονόπλια και έφερε το παιχνίδι στα ίσα.

Ο Γκαλένο πήρε προσωπικά την αναμέτρηση αυτή και στο 15’ σκόραρε για δεύτερη φορά κάνοντας το 2-1.

Ο Πορτογάλος εξτρέμ είχε καθοριστική συμβολή και στο τρίτο γκολ της ομάδας του, καθώς έβγαλε τρομερή μπαλιά στον σκόρερ Ταρεμί στο 29ο λεπτό για το 3-1.