Έβγαλε αντίδραση η Βιγιαρεάλ και γύρισε το ματς στο 94'!

Σημαντική νίκη πανηγύρισε η προσεχής αντίπαλος του Παναθηναϊκού, η Βιγιαρεάλ, η οποία επικράτησε με 2-1 της Αλμερία, στην 5η αγωνιστική της La Liga.

Μπορεί τη δεδομένη χρονική στιγμή να μην βρίσκεται στην καλύτερη δυνατή αγωνιστική κατάσταση, αναλογικά με την αλλαγή προπονητή και τις δύο συνεχόμενες ήττες που είχε υποστεί στην La Liga, όμως κατάφερε τέσσερις ημέρες πριν το ματς με τον Παναθηναϊκό, να βγάλει αντίδραση.

Υποδέχθηκε την Αλμερία, ο Ακιέμε έβαλε μπροστά στο σκορ τους φιλοξενούμενους, αλλά ο Μορένο ισοφάρισε σε καίριο σημείο για την προσεχή αντίπαλο της ελληνικής ομάδας.

Αυτός έκανε το 1-1, έπειτα από ασίστ του Μπαένα, με το «κίτρινο υποβρύχιο» να προσπαθεί πολύ στο δεύτερο ημίχρονο και να ανταμείβεται εν τέλει στο 94’.

Ο Σορλότ έκανε το 2-1 στο φινάλε των καθυστερήσεων και η Βιγιαρεάλ επικράτησε με 2-1, στην 4η συνεχόμενη νίκη της επί της Αλμερία, στο εν λόγω γήπεδο.