Κηφισιά – Πανσερραϊκός 0-2: Δεληγιαννίδης και Στάικος της «χαλάνε» την πρεμιέρα στο… σπίτι της (video)

Ο Πανσερραϊκός θέτει βάσεις νίκης από τα πρώτα κιόλας λεπτά στο Δημοτικό Στάδιο Καισαριανής απέναντι στην Κηφισιά, στο πρώτο εντός έδρας ματς σε δικό της γήπεδο.

Η Κηφισιά είχε αγωνιστεί στο ΔΑΚ Λαμίας απέναντι στον Ατρόμητο (01/09, 2-1) και έτσι στο πρώτο αγώνα στο δικό της «σπίτι», ο Πανσερραϊκός κάνει… ό,τι θέλει στα πρώτα λεπτά, για την 4η αγωνιστική της Stoiximan Super League.

Οι Σερραίοι άνοιξαν το σκορ στο 4ο μόλις λεπτό, με το δυνατό σουτ του Παναγιώτη Δεληγιαννίδη, ενώ υπήρχε και… συνέχεια για την ομάδα του Πάμπλο Γκαρσία.

Ο Πανσερραϊκός «εξαργύρωσε» το καλό του ξεκίνημα και με δεύτερο γκολ στο 12’, με τον Πασχάλη Στάικο να πραγματοποιεί ένα εξαιρετικό σουτ από το ύψος της περιοχής και να στέλνει την μπάλα στα δίκτυα.