Παναιτωλικός – Παναθηναϊκός 0-2: «Ντοπιέτα» Μπερνάρντ μετά από έξι χρόνια! (video)

Γύρισε σε εποχές… Σαχτάρ ο Μπερνάρντ, με το δεύτερο προσωπικό του γκολ κόντρα στον Παναιτωλικό!

Ο Παναθηναϊκός έχει σε εξαιρετική μέρα τον Μπερνάρντ, ο οποίος με δύο δικά του γκολ δείχνει να «καθαρίζει» το παιχνίδι κόντρα στον Παναιτωλικό στο Αγρίνιο.

Αρχικά, έλυσε το «γόρδιο δεσμό» στο 13’ με πλασέ, για να γράψει το 2-0 λίγο πριν το ημίχρονο. Στο πρώτο λεπτό των καθυστερήσεων, ο Βραζιλιάνος εκμεταλλεύτηκε την όμορφη ασίστ με τακουνάκι του Ιωαννίδη, για να στείλει την μπάλα στα δίχτυα με δυνατό σουτ.

Χωρίς να χρειαστεί καν να βγει από τα αποδυτήρια, ο Μπερνάρντ έχει καταφέρει να γυρίσει σε εποχές… Σαχτάρ και μάλιστα στο Champions League! Τι σημαίνει αυτό; Ότι μπορεί να πέρασε ένα διάστημα έξι περίπου ετών, αλλά σκόραρε για άλλη μία φορά δις!

Τη σεζόν 2017-18, στη φάση των ομίλων της κορυφαίας διασυλλογικής διοργάνωσης, η ουκρανική ομάδα δοκιμαζόταν στην Ολλανδία κόντρα στη Φέγενορντ. Αν και βρέθηκε πίσω στο 8’, ο Μπερνάρντ είχε απάντηση για την ισοφάριση στο 24’, ενώ με το δεύτερο τέρμα του στο 54ο λεπτό χάρισε εν τέλει τη νίκη με 2-1 στην ομάδα του!