Βόλος – ΑΕΚ 1-2: Ολική ανατροπή από την «Ένωση» με παίκτη λιγότερο, σε έξι λεπτά! (video)

Τρομερή ανατροπή για την ΑΕΚ απέναντι στον Βόλο, παρά το γεγονός πως από το 24ο λεπτό, παίζει με «10» παίκτες. Ισοφάρισε ο Γιόνσον, κάνει το 2-1 ο Τσούμπερ, πριν από τη λήξη του πρώτου μέρους.

Μπορεί η ΑΕΚ να αγωνίζεται με παίκτη λιγότερο από το 24ο λεπτό, εξαιτίας της αποβολής του Πέτρου Μάνταλου με απευθείας κόκκινη κάρτα, όμως μέσα σε… 14 λεπτά, έχει φέρει τα πάνω – κάτω και προηγείται με 2-1 του Βόλου.

Ο Γιόνσον ήταν αυτός που ισοφάρισε στο 32΄, με τον Ελίασον να εκτελεί το φάουλ και την «Ένωση» να σκοράρει απέναντι στον Βόλο για 5ο διαδοχικό παιχνίδι.

Έξι λεπτά μετά, ήρθε η ολική ανατροπή, με τον Στίβεν Τσούμπερ να σημειώνει το πρώτο του γκολ επί ελληνικού εδάφους μετά τον Μάιο και το γκολ του τότε κόντρα στον… Βόλο!