Κορυφαίος σκόρερ του MLS ο Γιακουμάκης με το 13ο του τέρμα! (video)

Ο Γιώργος Γιακουμάκης σκόραρε το 13ο του τέρμα στο MLS στο ματς της Ατλάντα Γιουνάιτεντ κόντρα στην Ντάλας και σκαρφάλωσε στην κορυφή των σκόρερ του πρωταθλήματος.

Άλλη μια φορά που ο Γιώργος Γιακουμάκης βρήκε δίχτυα στο MLS, αυτή τη φορά στον αγώνα της Ατλάντα Γιουνάιτεντ απέναντι στην Ντάλας και με αυτό να είναι το 13ο του τέρμα ανέβηκε στην κορυφή των σκόρερ του πρωταθλήματος.

Ο 28χρονος επιθετικός μοιράζεται την πρώτη θέση με τον Λουτσιάνο Ακόστα της Σινσινάτι και τον Χάνι Μούκταρ της Νάσβιλ.

Η Ντάλας προηγήθηκε στο 4ο λεπτό της αναμέτρησης και λίγο πριν την εκπνοή του ημιχρόνου ο Γιακουμάκης ισοφάρισε με κεφαλιά για το 1-1. Η Ατλάντα ανέτρεψε το ματς στο 58’ αλλά η Ντάλας επανέφερε την ισορροπία για το τελικό 2-2.