Άρης Λεμεσού - Σλόβαν Μπρατισλάβας 6-2: Με ανεπανάληπτη «6αρα» ανέτρεψε τα δεδομένα και… διέλυσε τους Σλοβάκους

Μπορεί πριν την αναμέτρηση στην Κύπρο η Σλόβαν να είχε το προβάδισμα (2-1), μετά την λήξη του παιχνιδιού όμως (6-2) ο Άρης Λεμεσού δεν άφησε κανένα περιθώριο αμφισβήτησης για το ποιος άξιζε πραγματικά την πρόκριση.

Ο Άρης Λεμεσού θα βρίσκεται στους ομίλους του Europa League με μία άκρως επιβλητική και σχεδόν τρομακτική θα έλεγε κανείς εμφάνιση. Με τον Γκομίς οδηγό, διέλυσε την Σλόβαν Μπρατισλάβας με 6-2 και πήρε πανηγυρικά την πρόκριση.

Οι Γκομίς-Σζόκε στο 21’ και το 24’ αντιστοίχως βρήκαν το δρόμο προς τα δίχτυα για το 2-0.

Οι φιλοξενούμενοι ισοφάρισαν το συνολικό σκορ με το γκολ του Στρέλεκ στο 37’, αλλά από εκεί και πέρα το γήπεδο «έγειρε».

Ο Γκομίς στο τέλος του ημιχρόνου όπως και στην αρχή του δεύτερου 45λεπτου σκόραρε δις (45+7’,51’) ολοκληρώνοντας το χατ τρικ του ανεβάζοντας ταυτοχρόνως και τον δείκτη του σκορ στο 4-1.

Ο Άρης Λεμεσού δεν σταμάτησε όμως μόνο εκεί καθώς ο Μαγιαμπέλα έκανε με άνεση το 5-1 στο 67ο λεπτό, ενώ στο 72’ ο Μπράουν έβαλε το… κερασάκι στην τούρτα για το 6-1.

Το μόνο που κατάφεραν οι φιλοξενούμενοι ήταν να μειώσουν με τον Μπαρσεγιάν στο 89’ για το 6-2.