ΠΑΟΚ - Χαρτς 2-0: Το πανέξυπνο φάουλ του Τάισον και η.... αλεπού Τόμας, τον στέλνουν στους ομίλους! (video)

Η φοβερή εκτέλεση φάουλ από τον Τάισον στο 16' και το γκολ του Τόμας στο 23', φέρνουν τον ΠΑΟΚ με το 1.5 πόδι στους ομίλους του Europa Conference League
Προβάδισμα ασφαλείας στην υπόθεση-πρόκριση πήρε ο ΠΑΟΚ! Μόλις στο 16ο λεπτό, ο Τάισον εκτέλεσε πανέξυπνα ένα φάουλ από πλάγια θέση και έκανε το 1-0 (31/08) για τους Θεσσαλονικείς, στη μεταξύ τους ρεβάνς, για τα Play Off του Europa Conference League. Επτά λεπτά αργότερα (23'), ο Τόμας ανέβασε κι άλλο τον δείκτη του σκορ, κάνοντας το 2-0 στο ματς της Τούμπας!
Πλέον, το σύνολο του Ραζβάν Λουτσέσκου προηγείται με 4-1 συνολικό σκορ, στο μεταξύ τους ζευγάρι και φαίνεται να απέχει μία... ανάσα από τους ομίλους της τρίτης τη τάξει διοργάνωσης της UEFA.