Παρί Σεν Ζερμέν – Λανς 3-1: Πρώτη νίκη της σεζόν με πρωταγωνιστή τον Εμπαπέ

Η Παρί Σεν Ζερμέν σημείωσε το πρώτο της τρίποντο στην φετινή Ligue 1 απέναντι στην Λανς. Ο Εμπαπέ σκόραρε δύο φορές και οδήγησε τους Παριζιάνους σε μία άνετη επικράτηση (3-1).

Με τον Εμπαπέ οδηγό η Παρί Σεν Ζερμέν έφτασε στην πρώτη της φετινή νίκη. Η Λανς δεν κατάφερε να σταματήσει τον σούπερ σταρ των γηπεδούχων με τον νεαρό Γάλλο να σκοράρει δις και να «κλειδώνει» το τρίποντο για την ομάδα του.

Στο 30ο λεπτό ο Εμπαπέ εξαπέλυσε ένα συρτό σουτ με τον Σάμπα να αντιδράει υποδειγματικά.

Λίγο πριν την λήξη του πρώτου ημιχρόνου ο Ασένσιο σκόραρε από το όριο της μεγάλης περιοχής για να κάνει το 1-0.

Στο 52ο λεπτό ο Εμπαπέ διπλασίασε τα τέρματα για την ομάδα του με ένα δυνατό σουτ εκτός περιοχής για το 2-0.

Στις καθυστερήσεις του παιχνιδιού ο Ρουίζ βρήκε με μία εξαιρετική πάσα τον Εμπαπέ και ο Γάλλος έστειλε με άνεσή την μπάλα στα δίχτυα για το 3-0.

Το γκολ της τιμής έβαλε ο Γκουιλαβογκί στο 90+4’ διαμορφώνοντας και το τελικό 3-1.