ΑΕΚ – Πανσερραϊκός 0-1: «Αιφνιδιασμός» με Άλεξιτς, τεράστιες χαμένες ευκαιρίες με Φαν Βέερτ (video)

Ο Πανσερραϊκός «σοκάρει» την ΑΕΚ και προηγείται μέσα στην OPAP Arena από το 1ο μόλις λεπτό.

Ο Κόστα Άλεξιτς δεν σκόραρε απέναντι στον Ολυμπιακό, αφού έχασε πέναλτι, όμως στέλνει την μπάλα στα δίχτυα με αντίπαλο την ΑΕΚ στην 2η αγωνιστική της Stoiximan Super League.

Ο Πανσερραϊκός έπιασε την άμυνα της «Ένωσης» στον… ύπνο στο 1ο μόλις λεπτό και σκόραρε με κεφαλιά του Σέρβου, έπειτα από σέντρα του Σταύρου Πεταβράκη.

Η ΑΕΚ είχε την ευκαιρία να ισοφαρίσει άμεσα στο παιχνίδι, όμως ο Τομ Φαν Βέερτ αστόχησε από πλεονεκτική θέση στο 6’ και το 1-0 παραμένει.