Παναιτωλικός: Συνεχίζεται η… κατάρα στο Αγρίνιο – 14ο σερί ματς χωρίς γκολ στο ημίχρονο (video)

Ο Παναιτωλικός δεν κατάφερε να σκοράρει στο πρώτο ημίχρονο στην έδρα του… ούτε απέναντι στον ΠΑΣ Γιάννινα και τα «άσφαιρα» ματς έγιναν… 14!

Μολονότι πολλές φορές πλησίασε κοντά στο γκολ, ο Παναιτωλικός δεν το βρήκε και έμεινε «άσφαιρος» στο πρώτο ημίχρονο με αντίπαλο τον ΠΑΣ Γιάννινα (0-0), στην πρεμιέρα του στη φετινή Stoiximan Super League. Ο Χόρχε Ντίας έχασε δύο σπουδαίες ευκαιρίες, όπου τον νίκησε ο Μπόρις Κλέιμαν, και έτσι η ομάδα του Αγρινίου συνεχίζει μία… αρνητική παράδοση.

Έφτασε τα 14 διαδοχικά ματς όπου δεν σκοράρει στην έδρα της, προτού ολοκληρωθεί το πρώτο ημίχρονο, έχοντας απολογισμό μέχρι πρότινος μόνο μία νίκη, πέντε ισοπαλίες και επτά ήττες στη συνέχεια των αναμετρήσεων.

Βέβαια, και στην τελευταία φορά που κατάφερε ο Παναιτωλικός να σκοράρει στο «σπίτι» του, το αποτέλεσμα… δεν ήταν θετικό. Ο Λέβαν Σενγκέλια στο 4ο μόλις λεπτό είχε ανοίξει το σκορ με ένα σουτ από τα… 40 μέτρα, που «τιμώρησε» την κακή έξοδο του Μπόρις Κλέιμαν.

Ο Νάντρεϊ Νταγκό (16’, 2-0) έβαλε σε θέση «οδηγού» το σύνολο του Γιάννη Αναστασίου, όμως ο Βόλος κατόρθωσε να ισοφαρίσει πριν την ολοκλήρωση του πρώτου 45λεπτου με δύο γκολ του Τάσου Τσοκάνη.

Επιπλέον, ο Νίκος Καρέλης αποβλήθηκε στο 44’ με απευθείας κόκκινη κάρτα, εξαιτίας ενός αδικαιολόγητου χτυπήματος εκτός φάσης που έκανε σε αντίπαλο, και άφησε εκτεθειμένη την ομάδα του, η οποία εν τέλει ηττήθηκε με 3-2.