Μπράγκα - Παναθηναϊκός 2-0: Με... υπογραφή Τζαλό τιμωρήθηκε η άμυνα των «πράσινων» (video)

Στο 73ο λεπτό της αναμέτρησης ο Άλβαρο Τζαλό διπλασίασε τα τέρματα της Μπράγκα (2-0) τιμωρώντας την αδράνεια της άμυνας του Παναθηναϊκού.

Ο Ρικάρντο Χόρτα ήταν αυτός που με μια εξαιρετική χαμηλή πάσα έστειλε την μπάλα στα πόδια του Άλβαρο Τζαλό που την έλεγξε σωστά και έκανε ένα υπέροχο σουτ στην κορυφή της εστίας του Μπρινιόλι βάζοντας την υπογραφή του στο 2-0 της Μπάργκα.

Kότρα στη ροή του αγώνα και μετά τη μεγάλη χαμένη ευκαιρία του Σπόραρ λίγα λεπτά νωρίτερα, ο Παναθηναϊκός βρίσκεται από το 73ο λεπτό του αγώνα πίσω στο σκορ με 2-0, αφού η άμυνά του «κοιμήθηκε» και η Μπράγκα εκμεταλλεύτηκε την ευκαιρία.