Κροατικά ΜΜΕ: «Η ΑΕΚ... φίμωσε τη Ντινάμο στο Ζάγκρεμπ - Χάρη στον Λιβάκοβιτς υπάρχουν κάποιες ελπίδες!»

Πώς «υποδέχθηκαν» τα ΜΜΕ της Κροατίας, τη νίκη της ΑΕΚ απέναντι στη Ντιναμό Ζάγκρεμπ (15/08, 2-1), με ανατροπή, μέσα στο Μαξιμίρ.
Η ΑΕΚ πήρε τεράστιο διπλό στο Ζάγκρεμπ και οι Κροάτες μιλούν για... θαύμα που χρειάζεται η Ντινάμο στη ρεβάνς της Νέας Φιλαδέλφειας (19/08, 21:45).

Αναλυτικά:

Vecernji: Η Ντιναμό κατέρρευσε στο δεύτερο ημίχρονο. Η ΑΕΚ σόκαρε τους Μπλε στο Μαξιμίρ (1:2)

24sata: Οι Έλληνες έχουν το πλεονέκτημα στην Αθήνα: Σε δύσκολη θέση η Ντιναμό...Σπουδαία νίκη πέτυχε η ΑΕΚ, ο Μπίστσαν πρέπει να προβληματιστεί έντονα για την εικόνα του β' μέρους.

Slobodnadalmacija: Σοκ στο Maksimir: Η ΑΕΚ σκόραρε στο τελευταίο λεπτό, οι Μπλε βρίσκονται σε εξαιρετικά δύσκολη κατάσταση.

Jutarnji: Οι Έλληνες συγκλόνισαν στο Μαξιμίρ με ανατροπή στο 90', οι Μπλε με την πλάτη στον τοίχο στην Αθήνα. Εντονη πίεση για τον Ιγκόρ Μπίστσαν.

Ιndex: Σοκ στο Μάξιμιρ, η ΑΕΚ πήρε το τεράστιο προβάδισμα πρόκρισης με γκολ στο 90'.

Sportnet: Η Ντινάμο κατέρρευσε και η ΑΕΚ πήρε τεράστιο προβάδισμα πόκρισης μέσα στο Μάξιμιρ.

Sportske: Η ΑΕΚ... φίμωσε τη Ντινάμο στο Ζάγκρεμπ, σε ματς με θλιβερή κατάληξη για τους Μπλε.

Sportcom: Δράμα... Η Ντινάμο «εξαφανίστηκε» από το γήπεδο στο β' ημίχρονο και η ΑΕΚ πήρε μεγάλο προβάδισμα. Χάρη στον Λιβάκοβιτς η Ντινάμο έχει κάποιες ελπίδες.