Παναιτωλικός – Αστέρας Τρίπολης 1-2: Φιλική νίκη των Αρκάδων με Μπαρτόλο και Μάντζη

Ο Αστέρας Τρίπολης επικράτησε με 2-1 του Παναιτωλικού, στην πρώτη φιλική αναμέτρηση των δύο ομάδων στη σεζόν. Οι Μπαρτόλο και Μάντζης έδωσαν την νίκη στους Αρκάδες, ενώ ο Μπελεβώνης σκόραρε για τους Αγρινιώτες.

Στο πρώτο φιλικό της προετοιμασίας τους, Αστέρας Τρίπολης και Παναιτωλικός τέθηκαν αντιμέτωποι στο Αγρίνιο, με τους Αρκάδες να παίρνουν την νίκη με σκορ 2-1.

Η ομάδα του Μίλαν Ράσταβατς άνοιξε το σκορ στο 55’ μετά από λάθος του Τορεχόν, με τον Μπαρτόλο να στέλνει την μπάλα στα δίκτυα προ κενής εστίας.

Οι γηπεδούχοι απάντησαν δέκα λεπτά αργότερα, με το φαλτσαριστό σουτ του Μπελεβώνη, όμως στο 76ο λεπτό ο Μάντζης στάθηκε τυχερός και διαμόρφωσε το τελικό σκορ για την νέα του ομάδα.

Συνθέσεις:

Αστέρας Τρίπολης: Σγουρής, Καρμόνα, Άλβαρεζ, Χριστόπουλος, Τζουκάνοβιτς, Μουνάφο, Αλάγκμπε, Σεσκ, Σίτο, Ζούγλης, Κωστέας.

Παναιτωλικός: Καπίνο, Λιάβας, Ντουάρτε, Μαλής, Τορεχόν, Τσιγγάρας, Ξενιτίδης, Μπουζούκης, Χουάνπι, Ντίας, Πέδρο.