Ξεκίνησε δυνατά τη σεζόν η Λαμία με «τεσσάρα»

Η Λαμία επικράτησε με 4-0 της VVCS στο πρώτο της φιλικό επί ολλανδικού εδάφους (22/7).

Με τον καλύτερο δυνατό τρόπο ξεκίνησε την φετινή σεζόν η Λαμία, η οποία κέρδισε με 4-0 την VVCS στην Ολλανδία, όπου διεξάγεται το βασικό στάδιο της προετοιμασίας της. Το σκορ άνοιξε στο 42’ με τον Τσόσιτς, μετά από ασίστ του Βασιλαντωνόπουλου, ενώ το δεύτερο γκολ ήρθε στο 54’ με τον Τζανετόπουλο.

Τα άλλα δύο τέρματα για την ομάδα του Λεωνίδα Βόκολου πέτυχαν οι Μαρτίνεθ στο 60’ και ο Τσούκαλος στο 88’. Ο Μάλτσι, νέο μεταγραφικό απόκτημα από την Athens Καλλιθέα, κέρδισε πέναλτι στις καθυστερήσεις, αλλά αστόχησε στην εκτέλεση.

Σύνθεση 1ου ημιχρόνου: Κοσέλεφ (Ναγκί 30’), Βασιλαντωνόπουλος, Τζανετόπουλος, Πάβλοβετς, Σαραμαντά, Στάνκο, Σλίβκα, Τσόσιτς, Τσιλούλης, Μούλα, Ακούνια.

Σύνθεση 2ου ημιχρόνου: Ναγκί (Χατζηεμμανουήλ 64’), Σιμόν, Τζανετόπουλος, Πάβλοβετς, Γιαννούτσος, Τζανδάρης, Σλίβκα, Τσιλούλης, Μαρτίνεθ, Μούλα, Τσούκαλος.