Παναθηναϊκός-Ράγιο Βαγεκάνο 0-1: Τρομερή τριπλή επέμβαση ο Μπρινιόλι, αλλά ο Γκαρσία σκόραρε (video)

Προβάδισμα για τη Ράγιο Βαγεκάνο στο φιλικό κόντρα στον Παναθηναϊκό (18/07).

Στο 57ο λεπτό της φιλικής αναμέτρησης στη Λεωφόρο, η Ράγιο σκόραρε σε φάση όπου ο Αλμπέρτο Μπρινιόλι έκανε τα πάντα για ν' αποτρέψει το γκολ, αλλά παρά την τριπλή απόκρουση, μάζεψε την μπάλα από τα δίχτυα του.

Στην αρχή ένα ένα μακρινό σουτ το οποίο ο Ιταλός πορτιέρε απέκρουσε προς τ' αριστερά του.

Από εκεί έγινε γέμισμα στην μικρή περιοχή και η διπλή προσπάθεια από αντίπαλο επιθετικό, υποχρέωσε τον Μπρινιόλι να διώξει ενστικτωδώς δύο φορές με εντυπωσιακό τρόπο!

Τελικά ο Γκαρσία, όμως, θα τον νικούσε παίρνοντας το νέο «ριμπάουντ» κι έτσι έγινε το 1-0. Ο γκολκίπερ του Παναθηναϊκού άκουσε από τον κόσμο να τραγουδάει τ' όνομά του, ενώ, όταν λίγα λεπτά αργότερα αντικαταστάθηκε, καταχειροκροτήθηκε.