Ιρλανδία - Γιβραλτάρ 3-0: «Καθάρισαν» στο 2ο ημίχρονο και... άνοιξαν λογαριασμό οι Νησιώτες!

Μπορεί για ένα ημίχρονο να μην είχαν κατορθώσει να κάμψουν την αντίσταση του Γιβραλτάρ, παρόλα αυτά στο δεύτερο μέρος έκαναν το καθήκον τους οι Ιρλανδοί (3-0) και πήραν τους πρώτους τους βαθμούς στον όμιλο.
Άργησαν οι Ιρλανδοί να... ανάψουν τις μηχανές αλλά όταν αυτό το έκαναν, ήταν αρκετό. Οι Νησιώτες σκόραραν τρεις φορές στο δεύτερο ημίχρονο (η τελευταία στις καθυστερήσεις του αγώνα) με τρεις διαφορετικούς σκόρερ και πήραν τους πρώτους τους 3 βαθμούς στο δεύτερο όμιλο.
Μετά από 45' ανομβρίας λοιπόν, ο Τζονστον ήταν αυτός που άνοιξε το σκορ για τους γηπεδούχους στο 53' με τον Φέργκουσιον να διπλασιάζει τα τέρματα έξι λεπτά αργότερα (59').

Και αφοί οι Ιρλανδοί έριξαν ρυθμό κα πήγαιναν... σβηστά για το πρώτο τους τρίποντο, ο Ίντα στο 90+3 διαμόρφωσε το τελικό, 3-0.