Kings League: Χατ τρικ σε 16 λεπτά για τον Αγουέρο κόντρα στον Κασίγιας (video)

«Βροχή» από γκολ και χατ τρικ  για τον Σέρχιο Αγουέρο που... εκτέλεσε τον Ίκερ Κασίγιας σε αναμέτρηση για την Kings League.

Η νεοσύστατη Kings League του Ζεράρ Πικέ δίνει την ευκαιρία στο κοινό να απολαύσει ονλάιν παλαίμαχους αστέρες του ποδοσφαίρου ταυτόχρονα με streamers σ’ ένα πρωτάθλημα πολύ διαφορετικό απ’ ό,τι έχουμε συνηθίσει έως τώρα.

Σε μονομαχία μεταξύ Ίκερ Κασιγιάς και Σέρχιο Αγουέρο εξελίχθηκε η αναμέτρηση των ομάδων στις οποίες οι δύο παίκτες εκτελούν χρέη αρχηγού.

Η Κούνισπορτς του Αγουέρο επικράτησε με 4-4 (5-4 στα πέναλτι) απέναντι στην 1K FC του Κασίγιας. Ο Αργεντίνος φορ βγήκε νικητής από τη μονομαχία με τον Ισπανό τερματοφύλακα σκοράροντας 3 γκολ σε μόλις 16 λεπτά.

Το πρώτο τέρμα «ήρθε» από εκτέλεση φάουλ στο 5ο λεπτό της αναμέτρησης. Δέκα λεπτά αργότερα με τρομερή κίνηση αντάξια της τεχνικής του, ο Αγουέρο ξεπέρασε δύο αμυντικούς και σκόραρε με το δεξί από το ύψος της περιοχής για το 1-2. Το χατ τρικ συμπλήρωσε η εύστοχη εκτέλεση του από τη λευκή βούλα στο 17ο λεπτό.