Ελλάδα – Ιρλανδία 2-1: Απίθανη μπαλιά του Μπακασέτα, σκοράρει ο Μασούρας! (video)

Όπως και στο πρώτο μέρος, έτσι και με την έναρξη του δευτέρου, η Ελλάδα παίρνει από νωρίς και πάλι το προβάδισμα, μετά από ωραίο πλασέ του Γιώργου Μασούρα.

Με τον καλύτερο δυνατό τρόπο ξεκινά και το δεύτερο ημίχρονο η Εθνική μας ομάδα, με τον Τάσο Μπακασέτα να μοιράζει με απίθανο τρόπο τη μπάλα στον Γιώργο Μασούρα και αυτός να πλασάρει ιδανικά για το 2-1.

Οι παίκτες του Γκουστάβο Πογέτ ανακτούν το προβάδισμα στο 48ο λεπτό και αναζητούν αυτή τη φορά την απαραβίαστη εστία, ώστε να φτάσουν στην δεύτερη συνεχόμενη νίκη τους, με φόντο το EURO 2024.